24.1.2020 2:43
Schvalování nových piv, čas a vůbec
Milí štamgasti, přátelé a příznivci Atlasu piv, bezpochyby vám dlužím vysvětlení ke schvalování nových příspěvků, nuže...
Rubrika: O portálu
Na návštěvě u Andrejky na mne čekaly tři pivka z tohoto pivovaru. Jen jedno je na AP a můžu jej hodnotit.
Barva je světle zlatá, čirá. Pěny je opravdu hodně a chvíli jsem si musel počkat, než jsem se dopracoval k prvnímu doušku.
Vůně není moc výrazná. Skoro vůbec nejde cítit.
Co se chutě týče tak na první doušek se pije velmi dobře. Není to moc výrazné pivo, má plnou chuť, vyšší říz a celkem krásné chmelené tělo. Hořkost spíše není, než je.
Celkově toto pivo hodnotím jako do Re pitelny ležák, ale nic, co bych vyhledával znovu. Neurazí ani nenadchne.
Pěna: Hustá bílá, trvanlivá.
Barva: Slabounce zakalená zlatá.
Vůně: Hodně kvasnicová, lehce nakyslá, ale není to tak strašné. Troška sladu, obilí, koření.
Chuť: Na jedenáctku průměrné sladové tělo, ale úvod je hořký, chmelový. Hodně koření, lehce chlebová. Říz je vyšší, pitelnost vysoká.
Vzal jsem si na hotel jednu PETku, kdyby mě ještě večer přepadla žízeň a i z plastu to bylo stejné a dobré pivo.

Hefe-Weizen s višňovým extraktem a restauraci i s pár kusy višní.
Pšeničné pivo je cítit, ale višeň je přeci jen dominantní. Není to žádná pivní limonáda. Je to poctivá pšenice s přírodní chutí višně. Za mě povedené a moje něžnější polovička si ho oblíbila a dala 3 malé, což je asi tak její rekord :)))
Milí štamgasti, přátelé a příznivci Atlasu piv, bezpochyby vám dlužím vysvětlení ke schvalování nových příspěvků, nuže...
Rubrika: O portálu| Pete69 | 177059 bodů |
| PanVrchni | 55864 bodů |
| Thymallus | 37867 bodů |
| Kvicala | 25905 bodů |
| MHeavy | 25091 bodů |
| Moro | 17717 bodů |
| FFanous | 16385 bodů |
| Yarwen | 14181 bodů |
| Klarka | 12038 bodů |
| fotr | 6146 bodů |